01.03.2012 Dobrovicko - Únor 2012

Aneta Zavřelová   28.03.2012

PS „Klub dětí“ Dobrovice

 

PS „Klub dětí“ Dobrovice má nyní necelých 80 členů. Děti se scházejí ve čtyřech oddílech „kroužcích“. Mimo to pořádáme během roku několik jednodenních nebo víkendových akcí. Které jsou určeny nejen členům, ale všem zájemcům (dětem i rodičům).

 

Jaké byly poslední čtyři měsíce s „Klubem dětí“?

Turisticko-přírodovědný oddíl „Ťápoty“

Na oddílových schůzkách se podle počasí buď v klubovně, na hřišti i v parku scházelo na třicet dětí, aby si užily odpoledne s kamarády, procvičily si při nejrůznějších hrách a zajímavých úkolech své znalosti a dozvěděly se něco nového (příroda, historie, táboření, zdravověda, Bingo, Riskuj, hádanky, osmisměrky, poznávačky, pohybovky, schovky, uzlovačky …). V únorových mrazivých dnech jsme využili možnost schovat se do tělocvičny.

Třetí říjnový víkend členové oddílu strávili v Příchovicích. Jako tradičně byl připraven program do přírody i na chatu a nechyběl ani sobotní celodenní výlet. Tentokrát se jelo vlakem do Smržovky, kde jsme navštívili již podruhé Muzeum obrněné techniky. Konala se tam akce s názvem Partyzánské Bělorusko. Celým víkendem nás provázelo sluníčkové počasí.

3.12.2011 vyjel autobus plný dětí do plaveckého bazénu v Liberci.

4.2.2012 jsme se i přes mrazivé počasí vypravili na oblíbenou Ledovou Prahu. Z bohatého programu (volné či zlevněné vstupy na spoustu zajímavých míst v Praze) jsme si tentokrát vybrali hlavně muzea, abychom se schovali před zimou. V Muzeu pražských strašidel a pověstí děti nejvíce obdivovaly kostlivce a na Karlově mostě krmily svačinou racky a holuby. Zahřáli jsme se také v Náprstkově muzeu a nejvíce času pak věnovali Muzeu hlavního města Prahy. Děti zaujal velký Langweilův model Prahy (jak vypadala v 19. století) a expozice o pravěkém a středověkém životě v Praze. Na výstavě stavebnice Merkur si každý něco postavil a jeho výtvor tam zůstal jako exponát. Zážitkem byla pro děti i jízda tramvají a metrem. Letos jsme vynechali bobovou dráhu ve Vysočanech, ale už se těšíme, že se na ní svezeme příští rok.

Florbal

Tréninky probíhají každé pondělí v tělocvičně na 1. st. ZŠ Dobrovice (mladší) a v sokolovně (starší).

Výtvarné a pracovní činnosti (volnočasový klub)

V listopadu a prosinci se tvořilo na zimní a Vánoční téma (přáníčka, ozdoby), pak jsme se pustili do náhrdelníků z papírových korálků a závěsů ze šnečích ulit. Už připravujeme tvoření na jarní téma :o).

 

Co je v plánu na 2. pololetí šk. roku?

Určitě pojedeme opět do Příchovic, rádi bychom do ZOO, také nezapomeneme na bazén a nějaký celodenní výlet za přírodou a památkami. Těšíme se na Dětský den a připravujeme 14ti denní letní dětský tábor. Tentokrát bude na téma „Po stopách mamutů aneb výprava do pravěku“. Kluci mají před sebou ještě několik florbalových turnajů. V září 2012 proběhne v naší klubovně Den otevřených dveří.

 

Na všechny se těšíme  :o)

 

Info:

nástěnka na náměstí v Dobrovici

www.kd-dobrovice.cz

www.kd-dobrovice.rajce.net

tel: 721 388 757                                                                                   Mgr. Hana ŠilhaváKomentáře