01.09.2012 Článek z Dobrovicka - srpen 2012

Jarda Kovář   02.09.2012

 

PS „Klub dětí“ Dobrovice

 

Jaké bylo léto s Klubem dětí ?

Se školním rokem jsme se 17.6.2012 rozloučili tradičním Dětským dnem. Tentokrát se konal u sokolovny v Dobrovici. Na cca 20ti stanovištích s nejrůznějšími úkoly se vystřídalo přes 70 dětí. Kromě toho si užily šlapadla, trampolínu a skákací hrad, které nám zapůjčila firma BAYAN.cz. Nechyběly ani pěkné odměny Usmívající se.

Členové turisticko–přírodovědného oddílu Ťápoty zahájili prázdniny přenocováním pod širákem. V sobotu 30.6.2012 si 17 dětí a 3 vedoucí užili noc pod hvězdami s opékáním vuřtů, ponocováním i ranním deštěm Usmívající se.

Deštivé počasí nás provázelo i letním táborem. Od 15. do 28.7.2012 se na táborové základně TJ Sokol Kopidlno v Ledcích usadilo 65 mladých pravěkých lovců, aby se pod vedením zkušených vedoucích vydali po stopách mamutů. Členové rodů Jestřábů, Medvědů, Sov, Zubrů a Jelenů osídlovali nová loviště, stavěli rodové příbytky, vyráběli nádoby z hlíny, oštěpy, amulety a talismany … Učili se udržet oheň a přežít v přírodě. Svou zdatnost, znalosti, schopnost spolupráce apod. trénovali při nejrůznějších hrách v terénu v okolí tábora i na vodě. Fyzičku si procvičili i na celodenních výletech. První byl do Lanového centra v Hradci Králové, kde pro nás připravili pěkný program. Druhý pak do oblíbené Šťastné země v Radvánovicích. Nechybělo ani odpoledne s kouzelníkem a návštěva hasičů. Děkujeme členům SDH Dobrovice, že si na nás udělali čas Usmívající se. Celotáborová hra vyvrcholila úspěšným honem na mamuta. Každý si z pobytu v Pravěku odvezl domů spoustu zážitků.

Za několikaměsíční zodpovědnou přípravu tábora a táborového programu, za to, že se dětem věnovali 14 dní a nocí, patří poděkování všem táborovým pracovníkům. Děkujeme skvělé p. Haně Pitrmocové a jejímu týmu, že se starali o naše žaludky Usmívající se.

Za zapůjčení vozidel na dopravu stanů, táborového materiálu a zavazadel dětí děkujeme: p. Volovikovi, p. Stříbrnému, p. Šedivému a p. Bortovi

 

13.9.2012 v době 12.00 – 17.00 hod. proběhne v naší klubovně ve Vinařické ulici „Den otevřených dveří“. Budete mít možnost nakouknout nám pod pokličku, vidět a vyzkoušet si něco z naší činnosti. Všichni jsou srdečně zváni.

Koncem září zahájí svou činnost kroužky (Ťápoty, florbal, výtvarka).

 

Info:

nástěnka na náměstí v Dobrovici

http://www.kd-dobrovice.cz

http://kd-dobrovice.rajce.idnes.cz

tel: 721 388 757                                                                            


Mgr. Hana Šilhavá

 Komentáře