09.09.2014 - Zprávičky o tom co jsme dělali

Aneta Zavřelová   09.09.2014

Pionýr, z.s. - PS „Klub dětí“ Dobrovice

 

Víkendový pobyt

První květnový víkend strávili členové oddílu „Ťápoty“ na chatě v Příchovicích. Už dlouho se nestalo, aby tak „nevyšlo“ počasí. Jizerské hory nás v pátek večer přivítaly deštěm. Bylo zamračeno a mlhavo. I přes to jsme podnikli v sobotu malý pěší pláštěnkový okruh přes Kořenov a Příchovice. V neděli vykouklo sluníčko a vytáhlo nás na dětské hřiště a do lesoparku U Čápa. Kdo ještě nebyl na Majáku Járy Cimrmana, nenechal si ujít krásný výhled z jeho vršku. Stihli jsme i krátkou stopovanou a po obědě se s batohy na zádech skulili do Tanvaldu k vlaku.

 

Kytičkový den

Poděkování patří všem členům Pionýr, z.s. – PS „Klub dětí“ Dobrovice (malým i velkým), kteří

se 14.5.2014 zapojili do 18. ročníku "Dne proti rakovině". Moc, moc, moc děkujeme všem spoluobčanům, kteří si od nás symbolickou kytičku měsíčku lékařského koupili. Přispěli jsme společně na DOBROU VĚC. Podařilo se nám prodat všech 375 objednaných kytiček a vybrat tak 7769,- Kč na boj s rakovinou.

 

Dětský den na rozloučenou se školním rokem

Na dopoledne 15.6.2014 jsme připravili pro děti již tradiční Dětský den. Tentokrát jsme se inspirovali příběhy Boba a Bobka. Kluci, holčičky i rodiče mohli prokázat své dovednosti při lovení rybek, chůzi na chůdách a špalcích, střelbě na terč, poznávání chutí a vůní, procvičit si paměť a hmat, obratnost při prolézání tunelem, znalosti klasických pohádek, postavit věž z kostek, složit si nejrůznější typy skládaček a puclíků …. Každý si za svůj výkon nesl domů zaslouženou odměnu. Nechyběl ani skákací hrad, trampolína a šlapadla. Zpestřením byla i ukázka z činnosti airsoftového oddílu. Děkujeme všem členům PS (malým, velkým), kamarádům a rodičům, kteří si našli čas a věnovali ho dětem.

Za příspěvek na naši činnost (finanční či věcný) děkujeme městu Dobrovice a firmám: Tereos TTD, a.s., Hračky Amina, TruconneXion, a.s., ZPŠ, Mladá Fronta, Best for Kids, Seat, Helen Doron v MB, COOP Mnichovo Hradiště

 

Těšíme se na Tábor v Ledcích, kde se z nás na 14 dní stanou obyvatelé města Kocourkova, kteří mají kolečko víc :o).

 

Všem přejeme krásné léto a pohodovou dovolenou.

 

Mgr. Hana Šilhavá

(vedoucí PS)

 

Info:

nástěnka na náměstí v Dobrovici www.kd-dobrovice.cz

tel: 721 388 757Komentáře