21.01.2013 - Zprávičky o tom co jsme dělali

Aneta Zavřelová   21.01.2013

PS „Klub dětí“ Dobrovice

 

Je tu ohlédnutí za posledními měsíci roku 2012 s Klubem dětí.

Třetí říjnový víkend strávily děti z oddílu „Ťápoty“ v Příchovicích. Zájem o pobyt byl velký. Chata praskala ve švech. Předpověď slibovala slunečné počasí a všichni byli zvědaví, jaký je v sobotu čeká výlet. Tentokrát to byla výprava vlakem do Jiřetína pod Bukovou, kde navštívili Muzeum výroby dřevěných hraček. Dozvěděli se, co všechno je potřeba udělat, než se hračky dostanou k nám domů (sušení dřeva, vyřezávání tvarů, malování, lakování, lepení ...). V kreativní dílně měli možnost si sami vytvořit nějakou hračku. Komponenty k výrobě hraček si vezli i domů. Výlet se vydařil, v muzeu se všem líbilo, den jsme zakončili pohárem U Čápa :o).

V sobotu 3.11.2012 vyjel autobus plný dětí do bazénu v Liberci. V plavecké hale, která je od léta rozšířena o nový bazén a vodní atrakce, si každý našel, co ho bavilo a tři hodiny tam utekly jako voda :o).

 

Co nás čeká v příštím roce?

V lednu to bude oblíbená „Ledová Praha“. Také už promýšlíme, kam na jarní jednodenní výlety a začínáme plánovat letní tábor. Nebudou chybět pravidelné schůzky oddílů: pondělí florbal, úterý turisticko-přírodovědný oddíl „Ťápoty“ a středa výtvarné a pracovní činnosti.

 

Všem přejeme pohodové vánoční svátky a úspěšný rok 2013.

 

Info:

nástěnka na náměstí v Dobrovici

www.kd-dobrovice.cz

tel: 721 388 757

Mgr. Hana ŠilhaváKomentáře