22.05.2013 - Evropská karta mládeže

Aneta Zavřelová   22.05.2013

 


Ahoj kamarádi, středočeši,

píši na základě mé prezentace pionýrských EYCA karet na krajské radě Středočeské KOP.

Právě máte možnost získat další (a zcela konkrétní) výhodu členství v Pionýru (potažmo ve Středočeské KOP) pro vás a vaše členy na skupinách. Pražská organizace Pionýra si totiž nechala vyrobit pionýrské členské karty, a to zároveň s propojením těchto karet s Evropskými kartami mládeže EYCA (www.eyca.cz). Tyto mládežnické slevové karty stojí normálně 100 Kč a jsou vystavovány na rok, vy máte ale možnost je získat za 20 Kč na 4 roky! Je na vás, zda si to vaši členové budou hradit sami, nebo zda jim to nějakým způsobem zadotujete na vašich PS (na Praze je to tak, že POP hradí polovinu nákladů a skupiny pak většinou tu druhou polovinu, takže to mají pražští Pionýři zadarmo). Bohužel nebyly vyrobeny karty bez propojení s kartami EYCA (předseda POP to nechtěl), takže nabídka je určena jen členům do 30 let (včetně). Pokud ale bude poptávka, tak se případně časem dovyrobí i pionýské karty pro starší členy.

V příloze můžete vidět, jak takové členské pionýrské karty vypadají (nebojte se té Prahy na zadní straně - nechal jsem vyrobit i spoustu karet s adresou www.pionyr.cz a e-mailem pionyr@pionyr.cz, pro případ zájmu v jiných KOP ;-) ).

Všechno, co musíte udělat, je nechat vaše členy vyplnit formulář na adrese http://www.eyca.cz/karty-sdruzeni, kde musí vybrat Středočeská krajská organizace Pionýra a do organizační jednotky pak napsat název Pionýrské skupiny, která bude na kartě také vytištěna.

Upozorněte také prosím vaše členy, ať fotografie vkládají zodpovědně. Nemusí být striktně v pasovém formátu, ale musí být ánfas (zpředu) a s jednolitým (ideálně bílým) pozadím. Měla by být také ve standardním poměru šířky a výšky a mělo by jít dobře rozpoznat, kdo na ní je (tedy celý, nijak nezakrytý obličej – případně ramena).

Obecné karty Pionýr/EYCA nejsou ve variantě Student, takže pokud nějaký člen vybere kartu student, tak dostane stejně kartu nestudentskou (ale pokud bude poptávka, tak se mohou studentské pionýrské karty dovyrobit).

Formulář je třeba vyplnit nejpozději do 31. května, poté budou údaje zkontrolovány (jestli všichni objednavatelé jsou členové SKOP a daných skupin) a karty vyrobeny a předány k distribuci.

Nabídka je určena i pro oddílové děti (kde mohou být karty celkem důležitým pomocníkem při výpravách a výletech), takže jí prosím přepošlete případně i všem rodičům vašich dětí!

Pěkný zbytek dne

Ajnštajn

PS.: Z nejzajímavějších benefitů karet EYCA určitě stojí za zmínku nejlepší cestovní pojištění v ČR, speciální tarif EYCA od Vodafonu, studentské vstupné do kin Cinema City (i pro nestudenty) a spousta slev v obchodech, bazénech, muzeích, divadlech atp. Seznam všech výhod a slev nalezente na www.eyca.cz.Komentáře